rpm-3.0.2 - en to pl translation catalogue (678 entries)

en:                            package1 ... packageN
pl:                            pakiet1 ... pakietN

en:                         [--badreloc] [--excludepath <path>] [--ignoresize]
pl:                         [--badreloc] [--excludepath <ścieżka>] [--ignoresize]

en:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <path>]
pl:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <ścieżka>]

en:                         [--changelog] [--dbpath <dir>] [targets]
pl:                         [--changelog] [--dbpath <katalog>] [cele]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--allmatches]
pl:                         [--dbpath <katalog>] [--nodeps] [--allmatches]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]
pl:                         [--dbpath <katalog>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file>]
pl:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <plik>]

en:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dir>] [--prefix <dir>]
pl:                         [--ignorearch]  [--dbpath <katalog>] [--prefix <katalog>]

en:                         [--ignoresize] file1.rpm ... fileN.rpm
pl:                         [--ignoresize] plik1.rpm ... plikN.rpm

en:                         [--justdb] [--notriggers] rpackage1 ... packageN
pl:                         [--justdb] [--notriggers] pakiet1 ... pakietN

en:                         [--nomd5] [targets]
pl:                         [--nomd5] [cele]

en:                         [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
pl:                         [--noorder] [--relocate stara-ścieżka=nowa-ścieżka]

en:                         [--oldpackage] [--root <dir>] [--noscripts]
pl:                         [--oldpackage] [--root <katalog>] [--noscripts]

en:                         [--prefix <dir>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]
pl:                         [--prefix <katalog>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]

en:                         [--rcfile <file>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
pl:                         [--rcfile <plik>] [--ignorearch] [--dbpath <katalog>]

en:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dir>]
pl:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <katalog>]

en:                         [--rmsource] specfile
pl:                         [--rmsource] plik_spec

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
pl:                         [--scripts] [--root <katalog>] [--rcfile <plik>]

en:                         [--target=platform1[,platform2...]]
pl:                         [--target=platforma1[,platforma2...]]

en:                         file1.rpm ... fileN.rpm
pl:                         plik1.rpm ... plikN.rpm

en:         --triggeredby <pkg>
pl:         --triggeredby <pakiet>

en:         --whatprovides <cap>
pl:         --whatprovides <zas>

en:         --whatrequires <cap>
pl:         --whatrequires <zas>

en:         -f <file>+
pl:         -f <plik>+

en:         -p <packagefile>+
pl:         -p <nazwa pakietu>+

en:        rpm {--addsign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
pl:        rpm {--addsign} [--rcfile <plik>] pakiet1 pakiet2 ... pakietN

en:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file>]
pl:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <plik>]

en:        rpm {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file>]
pl:        rpm {--erase -e} [--root <katalog>] [--noscripts] [--rcfile <plik>]

en:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dir>]
pl:        rpm {--initdb}   [--dbpath <katalog>]

en:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <file>] [--dbpath <dir>]
pl:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <plik>] [--dbpath <katalog>]

en:        rpm {--rebuild} [--rcfile <file>] [-v] source1.rpm ... sourceN.rpm
pl:        rpm {--rebuild} [--rcfile <plik>] [-v] źródłowy1.rpm ... źródłowyN.rpm

en:        rpm {--recompile} [--rcfile <file>] [-v] source1.rpm ... sourceN.rpm
pl:        rpm {--recompile} [--rcfile <plik>] [-v] źródłowy1.rpm ... źródłowyN.rpm

en:        rpm {--resign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
pl:        rpm {--resign} [--rcfile <plik>] pakiet1 pakiet2 ... pakietN

en:        rpm {--rmsource} [--rcfile <file>] [-v] specfile
pl:        rpm {--rmsource} [--rcfile <plik>] [-v] plik_spec

en:        rpm {--setperms} [-afpg] [target]
pl:        rpm {--setperms} [-afpg] [cel]

en:        rpm {--setugids} [-afpg] [target]
pl:        rpm {--setugids} [-afpg] [cel]

en:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
pl:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <katalog>] [--rcfile <plik>]

en:        rpm {-b|t}[plciba] [-v] [--short-circuit] [--clean] [--rcfile  <file>]
pl:        rpm {-b|t}[plciba] [-v] [--short-circuit] [--clean] [--rcfile <plik>]

en:       --buildroot <dir>
pl:       --buildroot <katalog>

en:       --dbpath <dir>
pl:       --dbpath <katalog>

en:       --excludepath <path>
pl:       --excludepath <ścieżka>

en:       --prefix <dir>
pl:       --prefix <katalog>

en:       --queryformat <qfmt>
pl:       --queryformat <format zapytania>

en:       --rcfile <file>
pl:       --rcfile <plik>

en:       --relocate <oldpath>=<newpath>
pl:       --relocate <stara-ścieżka>=<nowa-ścieżka>

en:       --root <dir>
pl:       --root <katalog>

en:       --target=<platform>+
pl:       --target=<platforma>+

en:       --timecheck <secs>
pl:       --timecheck <sekundy>

en:       Information selection options:
pl:       Opcje odpytujące pakiety:

en:       Package specification options:
pl:       Opcje selekcjonujące pakiety:

en:     --addsign <pkg>+
pl:     --addsign <pakiet>+

en:     --checksig <pkg>+
pl:     --checksig <pakiet>+

en:     --erase <package>
pl:     --erase <pakiet>

en:     --install <packagefile>
pl:     --install <nazwa pakietu>

en:     --pipe <cmd>
pl:     --pipe <komenda>

en:     --rebuild <src_pkg>
pl:     --rebuild <pkt_źródł>

en:     --recompile <src_pkg>
pl:     --recompile <pkt_źródł>

en:     --resign <pkg>+
pl:     --resign <pakiet>+

en:     --rmsource <spec>
pl:     --rmsource <plik spec>

en:     --upgrade <packagefile>
pl:     --upgrade <nazwa pakietu>

en:     -U <packagefile>
pl:     -U <nazwa pakietu>

en:     -b<stage> <spec>
pl:     -b<etap> <plik-spec>

en:     -i <packagefile>
pl:     -i <nazwa pakietu>

en:     -t<stage> <tarball>
pl:     -t<etap> <plik-tar>

en:    all modes support the following arguments:
pl:    wszystkie tryby pracy pozwalają użyć następujących argumentów:

en:    file: %s action: %s
pl:    plik: %s akcja: %s

en:    install, upgrade and query (with -p) allow ftp URL's to be used in place
pl:    instalacja, uaktualnianie i odpytywanie (z opcją -p) pozwalają użyć URL'a ftp zamiast

en:    of file names as well as the following options:
pl:    nazwy pliku tak jak i następujących opcji:

en:  (MISSING KEYS:
pl:  (BRAK KLUCZY:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
pl: (NIEWIARYGODNE KLUCZE:

en:  ... as %s
pl: ... jako %s

en:  conflicts with %s-%s-%s
pl:  jest w konflikcie z %s-%s-%s

en:  failed -
pl:  nie powiodło się -

en:  is needed by %s-%s-%s
pl:  jest wymagany przez %s-%s-%s

en:  on file
pl:  na pliku

en: ! only on numbers
pl: ! tylko na liczbach

en: "%s" specifies multiple packages
pl: "%s" określa wiele pakietów

en: %%changelog entries must start with *
pl: wpisy %%changelog muszą zaczynać się od *

en: %%changelog not in decending chronological order
pl: wpisy w %%changelog ułożone niechronologicznie

en: %%instchangelog value in macro file should be a number, but isn't
pl: wartość %%instchangelog w pliku makra powinna być liczbą, a nie jest

en: %3d<%*s(empty)
pl: %3d<%*s(pusty)

en: %3d>%*s(empty)
pl: %3d>%*s(pusty)

en: %s cannot be installed
pl: %s nie może być zainstalowany

en: %s does not appear to be a RPM package
pl: %s nie wygląda na pakiet RPM

en: %s failed
pl: %s nie powiodło się

en: %s field must be present in package: %s
pl: pole %s musi być obecne w pakiecie: %s

en: %s skipped due to missingok flag
pl: %s pominięty z powodu flagi missingok

en: %s: Can't re-sign v2.0 RPM
pl: %s: Nie można ponownie podpisać v2.0 RPM

en: %s: Can't sign v1.0 RPM
pl: %s: Nie można podpisać v1.0 RPM

en: %s: No signature available
pl: %s: Sygnatura nie jest dostępna

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
pl: %s: Sygnatura nie jest dostępna (v1.0 RPM)

en: %s: readLead failed
pl: %s: readLead nie powiodło się

en: %s: rpmReadSignature failed
pl: %s: rpmReadSignature nie powiodło się

en: %s:%d: Got a %%else with no if
pl: %s:%d: Napotkano %%else bez if

en: %s:%d: Got a %%endif with no if
pl: %s:%d: Napotkano %%endif bez if

en: && and || not suported for strings
pl: && i || nie jest wspierane dla łańcuchów znakowych

en: (contains no files)
pl: (nie zawiera plików)

en: (error 0x%x)
pl: (błąd 0x%x)

en: (no state)
pl: (brak statusu)

en: (not a number)
pl: (nie jest liczbą)

en: (unknown %3d)
pl: (nieznany %3d)

en: (unknown type)
pl: (nieznany typ)

en: * / not suported for strings
pl: * / nie jest wspierane dla łańcuchów znakowych

en: - not suported for strings
pl: - nie jest wspierane dla łańcuchów znakowych

en: - only on numbers
pl: - tylko na liczbach

en: --allfiles may only be specified during package installation
pl: --allfiles można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --allmatches may only be specified during package erasure
pl: --allmatches można użyć tylko w trakcie usuwania pakietów

en: --build (-b) requires one of a,b,i,c,p,l as its sole argument
pl: --build (-b) wymaga koniecznie jednego z a,b,i,c,p,l

en: --buildarch has been obsoleted.  Use the --target option instead.
pl: --buildarch wyszło z użycia. Użyj opcji --target.

en: --buildos has been obsoleted.  Use the --target option instead.
pl: --builddos wyszło z użycia. Użyj opcji --target.

en: --dbpath given for operation that does not use a database
pl: --dbpath podano dla operacji nie używającej bazy

en: --excludedocs may only be specified during package installation
pl: --excludedocs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
pl: --hash (-h) można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --ignorearch may only be specified during package installation
pl: --ignorearch można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --ignoreos may only be specified during package installation
pl: --ignoreos można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --ignoresize may only be specified during package installation
pl: --ignoresize można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --includedocs may only be specified during package installation
pl: --includedocs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
pl: --justdb można użyć tylko w trakcie instalacji lub usuwania pakietów

en: --nodeps may only be specified during package building, installation, erasure, and verification
pl: --nodeps można użyć tylko w trakcie budowania, instalacji, usuwania lub sprawdzania pakietów

en: --nogpg may only be used during signature checking
pl: --nogpg można użyć tylko podczas sprawdzania sygnatury

en: --nomd5 may only be used during signature checking and package verification
pl: --nomd5 można użyć tylko podczas sprawdzania sygnatury i weryfkiacji pakietu

en: --nopgp may only be used during signature checking
pl: --nopgp można użyć tylko w trakcie sprawdzania sygnatury

en: --noscripts may only be specified during package installation, erasure, and verification
pl: --noscripts można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania lub sprawdzania pakietów

en: --notriggers may only be specified during package installation, erasure, and verification
pl: --notriggers można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania lub sprawdzania pakietów

en: --oldpackage may only be used during upgrades
pl: --oldpackage można użyć tylko podczas aktualizacji

en: --percent may only be specified during package installation
pl: --percent można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --prefix may only be used when installing new packages
pl: --prefix można użyć tylko w trakcie instalacji nowych pakietów

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
pl: --relocate i --excludepath można użyć tylko w trakcie instalacji nowych pakietów

en: --replacefiles may only be specified during package installation
pl: --replacefiles można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
pl: --replacepkgs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
pl: --root (-r) można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania, sprawdzania pakietów lub przebudowywania bazy

en: --sign may only be used during package building
pl: --sign można użyć tylko w trakcie budowania pakietu

en: --tarbuild (-t) requires one of a,b,i,c,p,l as its sole argument
pl: --tarbuild (-t) wymaga koniecznie jednego z a,b,i,c,p,l

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
pl: --test można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania lub budowania pakietów

en: --timecheck may only be used during package builds
pl: --timecheck można używać tylko w trakcie budowania pakietów

en: -u and --uninstall are deprecated and no longer work.
pl: -u i --uninstall nie są już obsługiwane i nie pracują.

en: : expected following ? subexpression
pl: spodziewany : po podwyrażeniu ?

en: ======================== active %d empty %d
pl: ======================== aktywny %d pusty %d

en: ? expected in expression
pl: spodziewany ? w wyrażeniu

en: A %% is followed by an unparseable macro
pl: Napotkano nieprzetwarzalne makro po %%

en: Abort in progress
pl: Przerywanie ...

en: Architecture is excluded: %s
pl: Architektura nie jest wspierana: %s

en: Architecture is not included: %s
pl: Architektura nie jest wspierana: %s

en: Bad CSA data
pl: Błędne dane CSA

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
pl: Błędny numer arch/os: %s (%s:%d)

en: Bad count for headerAddEntry(): %d
pl: Błedny licznik dla headerAddEntry(): %d

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
pl: Błędne określenie dirmode: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
pl: Błędny status wyjścia z %s (%s)

en: Bad magic
pl: Błędny magic

en: Bad mode spec: %s(%s)
pl: Błędne określenie trybu: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
pl: Błędny użytkownik/grupa: %s

en: Bad owner/group: %s
pl: Błędny użytkownik/grupa: %s

en: Bad package specification: %s
pl: Błędna specyfikacja pakietu: $s

en: Bad server response
pl: Błędna odpowiedź serwera

en: Bad source: %s: %s
pl: Błędne źródło: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
pl: Błędna składnia: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
pl: Błędny/nieczytelny nagłówek

en: Building for target %s
pl: Budowanie dla %s

en: Building target platforms: %s
pl: Budowanie dla platform: %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
pl: Nie można mieszać specjalnej %%doc z innymi formami: %s

en: Cannot expand %s
pl: Nie można rozszerzyć %s

en: Could not canonicalize hostname: %s
pl: Nie można rozwiązać nazwy systemu: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
pl: Nie można wygenerować wyjściowej nazwy dla pakietu %s: %s

en: Could not open %%files file: %s
pl: Nie można otworzyć %%files pliku: %s

en: Could not open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: Could not open PostIn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PostIn: %s

en: Could not open PostUn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PostUn: %s

en: Could not open PreIn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PreIn: %s

en: Could not open PreUn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PreUn: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
pl: Nie można otworzyć skryptu Trigger: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku VerifyScript: %s

en: Could not run gpg.  Use --nogpg to skip GPG checks.
pl: Nie można uruchomić gpg. Użyj --nopgp aby pominąć sprawdz. GPG

en: Could not run pgp.  Use --nopgp to skip PGP checks.
pl: Nie można uruchomić pgp. Użyj --nopgp aby pominąć sprawdz. PGP

en: Couldn't exec gpg
pl: Nie można uruchomić gpg

en: Couldn't exec pgp
pl: Nie można uruchomić pgp

en: Data type %d not supported
pl: Typ danych %d nie jest obsługiwany

en: Data type %d not supprted
pl: Typ danych %d nie jest obsługiwany

en: Duplicate %s entries in package: %s
pl: Podwójne wpisy %s w pakiecie: %s

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
pl: Powtórzone określenie lokalizacji %.*s w %%lang(%s)

en: Enter pass phrase:
pl: Podaj hasło:

en: Error parsing %%setup: %s
pl: Błąd przetwarzania %%setup: %s

en: Error setting remote server to passive mode
pl: Błąd: ustawienie zdalnego serwera w tryb pasywny nie powiodło się

en: Exec of %s failed (%s)
pl: Wykonanie %s nie powiodło się (%s)

en: Executing: %s
pl: Wykonywanie: %s

en: Failed to connect to server
pl: Połączenie z serwerem nie powiodło się

en: Failed to establish data connection to server
pl: Otwarcie transmisji danych z serwera nie powiodło się

en: Failed to open tar pipe: %s
pl: Otwarcie potoku tara nie powiodło się: %s

en: Failed to read %s: %s.
pl: Odczytanie %s nie powiodło się: %s.

en: Failed to read spec file from %s
pl: Odczytanie pliku spec z %s nie powiodło się

en: Failed to rename %s to %s: %s
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się

en: File %s is smaller than %d bytes
pl: Plik %s jest mniejszy niż %d bajtów

en: File %s: %s
pl: Plik %s: %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
pl: Plik nie zgadza się z prefiksem (%s): %s

en: File is not a regular file: %s
pl: Plik: %s nie jest regularnym plikiem

en: File listed twice: %s
pl: Plik podany dwukrotnie: %s

en: File must begin with "/": %s
pl: Plik musi się zaczynać od "/": %s

en: File needs leading "/": %s
pl: Plik musi się zaczynać od "/": %s

en: File not found on server
pl: Plik nie został znaleziony na serwerze

en: File not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku: %s

en: GPG sig size: %d
pl: rozmiar sygnatury GPG: %d

en: Generating signature: %d
pl: Generowanie sygnatury: %d

en: Got %d bytes of GPG sig
pl: Mam %d bajtów sygnatury GPG

en: Got %d bytes of PGP sig
pl: Mam %d bajtów sygnatury PGP

en: Header + Archive: %d
pl: Nagłówek + Archiwum: %d

en: Header size too big
pl: Rozmiar nagłówka jest zbyt duży

en: Hit limit for %%docdir
pl: Limit trafień dla %%docdir

en: IO error to local file
pl: Błąd WE/WY(IO) na lokalnym pliku

en: Incomplete data line at %s:%d
pl: Niekompletna linia danych przy %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
pl: Niekompletna domyślna linia przy %s:%d

en: Installing %s
pl: Instalacja %s

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
pl: Błąd wewnętrzny w przetwarzaniu argumentu (%d) :-(

en: Internal error: Bogus tag %d
pl: Błąd wewnętrzny: Fałszywa etykieta %d

en: Invalid %%_signature spec in macro file
pl: Błędny wpis %%_signature w pliku makra

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
pl: Błędny %%_signature spec w pliku makra.

en: Invalid %s token: %s
pl: Błędny znak %s: %s

en: Macro %%%.*s not found, skipping
pl: Nie znaleziono makra %%%.*s, makro pominięte

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
pl: Makro %%%s (%s) nie było użyte poniżej poziomu %d

en: Macro %%%s failed to expand
pl: Rozwinięcie makra %%%s nie powiodło się

en: Macro %%%s has empty body
pl: Makro %%%s nie zawiera żadnych poleceń

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
pl: Makro %%%s ma niedozwoloną nazwę (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
pl: Makro %%%s ma niedozwoloną nazwę (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
pl: Makro %%%s ma niezakończoną strukturę

en: Macro %%%s has unterminated opts
pl: Makro %%%s ma niezakończone opcje

en: Missing '(' in %s %s
pl: Brak '(' w %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
pl: Brak ')' w %s(%s

en: Missing hard link
pl: Brak twardego dowiązania

en: NOT OK
pl: NIE DOBRZE

en: New Header signature
pl: Nowa sygnatura nagłówka

en: No buildable architectures
pl: Nie można budować na takie architektury

en: No patch number %d
pl: Brak łaty numer %d

en: No signature
pl: Brak sygnatury

en: No source number %d
pl: Brak źródła numer %d

en: Non-white space follows %s(): %s
pl: Brak białego znaku po %s(): %s

en: OS is excluded: %s
pl: Ten OS nie jest wspierany: %s

en: OS is not included: %s
pl: Ten OS nie jest wspierany: %s

en: Old (internal-only) signature!  How did you get that!?
pl: Stara (tylko wewnętrzna) sygnatura! Skąd Ty to wziąłeś!?

en: Old PGP signature
pl: Stara sygnatura PGP

en: Old db is corrupt
pl: Stara baza jest uszkodzona

en: Old db is missing
pl: Brak starej bazy

en: Only one arg for %%docdir
pl: Tylko jeden argument dla %%docdir

en: PGP sig size: %d
pl: rozmiar sygnatury PGP: %d

en: Package already exists: %s
pl: Pakiet już istnieje: %s

en: Package has no %%description: %s
pl: Pakiet nie ma %%description: %s

en: Pass phrase check failed
pl: Weryfikacja hasła nieudana

en: Pass phrase is good.
pl: Hasło jest prawidłowe.

en: Password for %s@%s:
pl: Hasło dla %s@%s:

en: Please contact rpm-list@redhat.com
pl: Skontaktuj się, proszę, z rpm-list@redhat.com

en: RPM database already exists
pl: Baza RPM'a już istnieje

en: RPM version %s
pl: RPM wersja %s

en: RPMERR_INTERNAL: Hit limit in getGname()
pl: RPMERR_INTERNAL: Limit trafień w getGname()

en: RPMERR_INTERNAL: Hit limit in getUname()
pl: RPMERR_INTERNAL: Limit trafień w getUname()

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
pl: Głębokość(%d) rekursji większa miż maks(%d)

en: Retrieving %s
pl: Ściąganie %s

en: Server IO error
pl: Błąd WE/WY(IO) serwera

en: Server timeout
pl: Przekroczony limit czasu serwera

en: Signature pad : %d
pl: Blok sygnatury: %d

en: Signature size: %d
pl: Rozmiar sygnatury: %d

en: Spec file can't use BuildRoot
pl: W pliku spec nie można używać wpisów BuildRoot

en: Success
pl: Sukces

en: TIMECHECK failure: %s
pl: TIMECHECK nie powiodło się: %s

en: Target buffer overflow
pl: Przepełnienie bufora docelowego

en: Timecheck value must be an integer: %s
pl: Wartość timecheck musi być liczbą całkowitą: %s

en: Too many args in data line at %s:%d
pl: Zbyt wiele argumentów w linii danych przy %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
pl: Zbyt wiele argumentów w linii domyślnej przy %s:%d

en: Too many patches!
pl: Zbyt wiele łat!

en: Two files on one line: %s
pl: Dwa pliki w jedenj linii: %s

en: Unable to lookup server host address
pl: Nie można znaleźć adresu serwera

en: Unable to lookup server host name
pl: Nie można znaleźć nazwy serwera

en: Unable to open %s for reading: %s.
pl: Nie można otworzyć %s do odczytu: %s.

en: Unable to open spec file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku spec: %s

en: Unable to open temp file
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego

en: Unable to open: %s
pl: Nie można otworzyć: %s

en: Unable to read icon: %s
pl: Nie można odczytać ikony: %s

en: Unable to read sigtarget: %s
pl: Nie można odczytać sigtarget: %s

en: Unable to stat icon: %s
pl: Nie można wykonać stat na ikonie: %s

en: Unable to write package: %s
pl: Nie można zapisać pakietu: %s

en: Unclosed %%if
pl: Niedomknięte %%if

en: Unknown file type
pl: Nieznany typ pliku

en: Unknown icon type: %s
pl: Nieznany typ ikony: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
pl: Nieznana opcja %c in %s(%s)

en: Unknown or unexpected error
pl: Nieznany lub nieoczekiwany błąd

en: Unknown system: %s
pl: Nieznany system: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s-%s-%s:
pl: Niespełnione zależności dla %s-%s-%s:

en: Unterminated %c: %s
pl: Niezakończone %c: %s

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
pl: Niespotykana długość określenia lokalizacji "%.*s" w %%lang(%s)

en: Use -e or --erase instead.
pl: Użyj -e lub --erase

en: Wrote: %s
pl: Zapisano: %s

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
pl: Musisz ustawić "%%_gpg_name" w pliku swego makra

en: You must set "%%_pgp_name" in your macro file
pl: Musisz ustawić "%%_pgp_name" w pliku swego makra

en: ] expected at end of array
pl: spodziewany ] na końcu tablicy

en: add a signature to a package
pl: dodaj sygnaturę do pakietu

en: archive = %s, fs = %s
pl: archiwum = %s fs = %s

en: archive offset is %d
pl: ofsetem archiwum jest %d

en: argument is not an RPM package
pl: argument nie jest pakietem RPM

en: arguments to --dbpath must begin with a /
pl: argumenty dla --dbpath muszą zaczynać sie od /

en: arguments to --prefix must begin with a /
pl: argumenty dla --prefix muszą się rozpoczynać od /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
pl: argumenty dla --root (-r) muszą się rozpoczynać od /

en: bad date in %%changelog: %s
pl: błędna data w %%changelog: %s

en: bad file state: %s
pl: błędny status pliku: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
pl: błędna opcja '%s' przy %s:%d

en: be a little more verbose
pl: wyświetlaj nieco więcej komunikatów

en: be incredibly verbose (for debugging)
pl: wyświetlaj BARDZO dużo komunikatów (dla odpluskwiania)

en: bin/src package (prep, compile, install, package)
pl: pakiet binarny/źródłowy (preparuj, kompiluj, instaluj, pakiet)

en: binary package (prep, compile, install, package)
pl: pakiet binarny (preparuj, kompiluj, instaluj, pakiet)

en: build package, where <stage> is one of:
pl: buduj pakiet, gdzie <etap> to:

en: build the packages for the build targets platform1...platformN.
pl: buduj pakiety dla platform docelowych platforma1...platformaN.

en: buildroot already specified
pl: buildroot był już wcześniej podany

en: can't rename %s to %s: %s
pl: nie można zmienić nazwy %s na %s: %s

en: can't unlink %s: %s
pl: nie można odwiązać %s: %s

en: cannot access file %s
pl: brak dostępu do pliku %s

en: cannot add record originally at %d
pl: nie można dodać rekordu oryginalnie przy %d

en: cannot allocate space for database
pl: nie można alokować przestrzeni dla bazy danych

en: cannot create %s
pl: nie można utworzyć %s

en: cannot get %s lock on database
pl: utworzenie blokady %s na bazie danych nie jest możliwe

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: cannot open %s at %s:%d
pl: nie można otworzyć %s przy %s:%d

en: cannot open %s/packages.rpm
pl: nie można otworzyć %s/packages.rpm

en: cannot open file %s
pl: nie można otworzyć pliku %s

en: cannot open file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: cannot read header at %d for dependency check
pl: nie można odczytać nagłówka %d dla sprawdzenia zależności

en: cannot read header at %d for lookup
pl: nie można odczytać nagłówka przy %d dla poszukiwania

en: cannot read header at %d for uninstall
pl: nie można odczytać nagłówka przy %d dla deinstalacji

en: cannot read header at %d for update
pl: nie można odczytać nagłówka przy %d dla uaktualnienia

en: cannot read packages named %s for uninstall
pl: nie można odczytać pakietów nazwanych %s dla zdeinstalowania

en: cannot remove %s - directory not empty
pl: nie można usunąć %s - katalog nie jest pusty

en: cannot write to %s
pl: nie można zapisać do %s

en: compile (prep and compile)
pl: kompiluj (preparuj i kompiluj)

en: could not read database record!
pl: nie można odczytać rekordu bazy!

en: counting packages to install
pl: zliczanie pakietów do zainstalowania

en: cpio_copy read failed: %s
pl: odczyt w trybie cpio_copy nie powiódł się: %s

en: cpio_copy write failed: %s
pl: zapis w trybie cpio_copy nie powiódł się: %s

en: create archive failed on file %s: %s
pl: utworzenie archiwum pliku %s nie powiodło się: %s

en: creating directory: %s
pl: tworzenie katalogu: %s

en: dbrecMatchesDepFlags() failed to read header
pl: dbrecMatchesDepFlags() odczyt nagłówka nie powiódł się

en: display a verbose file listing
pl: wyświetl więcej informacji o plikach z listy

en: display package file list
pl: wyświetl listę plików zawartych w pakiecie

en: display package information
pl: wyświetl informację o pakiecie

en: display the package's change log
pl: wyświetl wykaz zmian dokonanych w pakiecie

en: display the states of the listed files
pl: wyświetl status pokazywanych plików

en: do not accept I18N msgstr's from specfile
pl: nie akceptuj wpisów I18N ze speca

en: do not execute any package specific scripts
pl: nie wykonuj żadnych skryptów instalacyjnych

en: do not execute any stages
pl: nie wykonuj żadnych etapów

en: do not execute any stages of the build
pl: nie wykonuj żadnych etapów budowania

en: do not install documentation
pl: nie instaluj dokumentacji

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
pl: nie zmieniaj kolejności instalacji pakietów by zapewnić zależności

en: do not verify file attributes
pl: nie sprawdzaj atrybutów plików

en: do not verify file md5 checksums
pl: nie sprawdzaj sum kontrolnych md5 plików

en: do not verify package dependencies
pl: nie sprawdzaj zależności pakietu

en: don't check disk space before installing
pl: nie sprawdzaj zajętości dysku przed instalacją

en: don't execute any installation scripts
pl: nie wykonuj żadnych skryptów instalacyjnych

en: don't install, but tell if it would work or not
pl: nie instaluj, podaj tylko czy instalacja zadziała czy nie

en: don't verify files in package
pl: nie sprawdzaj plików pakietu

en: don't verify package architecture
pl: nie sprawdzaj architektury systemu

en: don't verify package operating system
pl: nie sprawdzaj rodzaju systemu operacyjnego

en: dump basic file information
pl: podaj postawowe informacje o pliku

en: empty tag format
pl: pusty format etykiety

en: empty tag name
pl: pusta nazwa etykiety

en: erase (uninstall) package
pl: usuń (odinstaluj) pakiet

en: error creating directory %s: %s
pl: błąd przy tworzeniu katalogu %s: %s

en: error creating temporary file %s
pl: błąd w tworzeniu pliku tymczasowego %s

en: error getting record %s from %s
pl: błąd pobierania rekordu %s z %s

en: error in format: %s
pl: błąd w formacie: %s

en: error looking for package %s
pl: błąd szukania pakietu %s

en: error reading from file %s
pl: błąd czytania z pliku %s

en: error reading header from package
pl: błąd odczytu nagłówka z pakietu

en: error removing record %s into %s
pl: błąd usuwania rekordu %s z %s

en: error storing record %s into %s
pl: błąd zapisywania rekordu %s do %s

en: error:
pl: błąd:

en: error: %sport must be a number
pl: błąd: %sport musi być liczbą

en: error: could not read database record
pl: błąd: nie można odczytać rekordu bazy

en: exclude paths must begin with a /
pl: ścieżki wyłączeń muszą się zaczynać od /

en: excluding %s
pl: wyłączanie %s

en: exec failed
pl: wykonanie nie powiodło się

en: exec failed!
pl: uruchomienie nie powiodło się!

en: execution of script failed
pl: wykonanie skryptu nie powiodło się

en: expected size   : %d
pl: oczekiwany rozmiar: %d

en: extra arguments given for query of all packages
pl: zbyt wiele argumentów dla odpytywania wszystkich pakietów

en: extra arguments given for verify of all packages
pl: zbyt wiele argumentów dla weryfikacji wszystkich pakietów

en: failed build dependencies:
pl: niespełnione zależności:

en: failed dependencies:
pl: niespełnione zależności:

en: failed to create %s
pl: utworzenie %s nie powiodło się

en: failed to create RPM database /var/lib/rpm
pl: Nie można utworzyć bazy w /var/lib/rpm

en: failed to open %s
pl: otwarcie %s nie powiodło się

en: failed to open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: failed to rebuild database; original database remains in place
pl: przebudowanie bazy nie powiodło się; stara pozostała na miejscu

en: failed to remove directory %s: %s
pl: usunięcie katalogu %s nie powiodło się: %s

en: failed to replace old database with new database!
pl: zamiana starej bazy na nową nie powiodła się!

en: failed to stat %s: %s
pl: stat nie powiodło się %s: %s

en: failed to write all data to %s
pl: zapisanie wszystkich danych do %s nie powiodło się

en: fatal error:
pl: fatalny błąd:

en: file %s from install of %s-%s-%s conflicts with file from package %s-%s-%s
pl: plik %s z pakietu %s-%s-%s jest w konflikcie z plikiem z pakietu %s-%s-%s

en: file %s is not owned by any package
pl: plik %s nie należy do żadnego pakietu

en: file %s is on an unknown device
pl: plik %s jest na nieznanym urządzeniu

en: file %s requires a newer version of RPM
pl: plik %s wymaga nowszej wersji RPM

en: file %s: %s
pl: plik %s: %s

en: file is not regular -- skipping size check
pl: plik nieregularny -- sprawdzanie rozmiaru pominięte

en: files may only be relocated during package installation
pl: przesuwania plików można dokonać tylko w trakcie instalacji

en: found %d packages
pl: znaleziono %d pakietów

en: found %d source and %d binary packages
pl: znaleziono %d pakietów źródłowych i %d binarnych

en: ftp options can only be used during package queries, installs, and upgrades
pl: opcje ftp można użyć tylko podczas zapytań, instalacji i akualizacji

en: generate PGP/GPG signature
pl: generuj sygnaturę PGP/GPG

en: gpg failed
pl: gpg nie powiodło się

en: gpg failed to write signature
pl: zapisanie sygnatury przez gpg nie powiodło się

en: grabData() RPM_STRING_TYPE count must be 1.
pl: grabData() RPM_STRING_TYPE licznik musi być 1.

en: group %s does not contain any packages
pl: grupa %s nie zawiera żadnych pakietów

en: group %s does not exist - using root
pl: grupa %s nie istnieje - użyto grupy root

en: header changed size!
pl: nagłówek zmienił swój rozmiar!

en: hostname or IP of ftp proxy
pl: nazwa lub numer IP maszyny będącej ftp proksy

en: hostname or IP of http proxy
pl: nazwa lub IP hosta będącego http proksy

en: http options can only be used during package queries, installs, and upgrades
pl: opcje http można użyć tylko podczas zapytań, instalacji i akualizacji

en: incomplete %%changelog entry
pl: niekompletny wpis %%changelog

en: install (prep, compile, install)
pl: instaluj (preparuj, kompiluj i instaluj)

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
pl: instaluj wszystkie pliki, nawet konfiguracyjne, które w innym przypadku by pominęto

en: install documentation
pl: zainstaluj dokumentację

en: install even if the package replaces installed files
pl: instaluj nawet gdy pakiet zastępuje inne zainstalowane pliki

en: install package
pl: instaluj pakiet

en: install source package, build binary package and remove spec file, sources, patches, and icons.
pl: instaluj pakiet źródłowy, buduj pakiet binarny i usuń plik spec, źródła, łaty i ikony

en: installing a source package
pl: instacja pakietu źródłowego

en: installing binary packages
pl: instalacja pakietów binarnych

en: internal error (rpm bug?):
pl: błąd wewnętrzny (błąd w rpm'ie?):

en: invalid package number: %s
pl: błędny numer pakietu: %s

en: like --rebuild, but don't build any package
pl: jak --rebuild, ale nie buduj żadnych pakietów

en: line %d: %s
pl: linia %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
pl: linia %d: Błędna opcja %%setup %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
pl: linia %d: Błędny numer %s: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
pl: linia %d: Błędny format wpisu BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%patch -p: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%patch: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup %c: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%setup %c: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
pl: linia %d: błędny numer no%s: %d

en: line %d: Bad number: %s
pl: linia %d: Błędny numer: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
pl: linia %d: Błedna opcja %s: %s

en: line %d: BuildRoot can not be "/": %s
pl: linia %d: wpis BuildRoot nie może być "/": %s

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
pl: linia %d: Znaki muszą sie zaczynać od alfanumerycznych, '_' lub '/': %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
pl: linia %d: wpis Docdir musi się zaczynać od '/': %s

en: line %d: Empty tag: %s
pl: linia %d: Pusta etykieta: %s

en: line %d: Epoch/Serial field must be a number: %s
pl: linia %d: pole Epoch/Serial musi być liczbą: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
pl: linia %d: błąd w interpretacji wpisu %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
pl: linia %d: Błąd w interpretacji wpisu %%files: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
pl: linia %d: Błąd przetwarzania %s: %s

en: line %d: File name not permitted: %s
pl: linia %d: Nazwa pliku niedozwolona: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
pl: linia %d: Nielegalny znak '-' w %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
pl: linia %d: Niepoprawna forma etykiety: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -b: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -p: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -z: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
pl: linia %d: Pakiet nie istnieje: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
pl: linia %d: Prefiksy nie mogą się kończyć na "/": %s

en: line %d: Second %%files list
pl: linia %d: Druga lista %%files

en: line %d: Second %s
pl: linia %d: Drugi %s

en: line %d: Second description
pl: linia %d: Drugi opis

en: line %d: Too many names: %s
pl: linia %d: Zbyt dużo nazw: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
pl: linia %d: Nieznana etykieta: %s

en: line %d: Version not permitted: %s
pl: linia %d: Wersja niedozwolona: %s

en: line %d: Version required: %s
pl: linia %d: Wymagana wersja: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
pl: linia %d: Wersja w nazwach plików niedozwolona: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
pl: linia %d: skrypt (tu jako program) musi się zaczynać od '/': %s

en: line %d: second %%prep
pl: linia %d: druga sekcja %%prep

en: line %d: second %s
pl: linia %d: druga %s

en: line %d: triggers must have --: %s
pl: linia %d: triggery muszą mieć --: %s

en: line: %s
pl: linia: %s

en: list all configuration files
pl: wyświetl wszystkie pliki konfiguracyjne

en: list all documentation files
pl: wyświetl wszystkie pliki dokumentacji

en: list capabilities package provides
pl: wypisz zasoby udostępniane przez pakiet

en: list check (do some cursory checks on %files)
pl: sprawdzanie z listy (wykonuje kilka podstawowych weryfikacji na %files)

en: list files in package
pl: wyświetl pliki zawarte w pakiecie

en: list only configuration files (implies -l)
pl: wyświetl tylko pliki konfiguracyjne (dotyczy -l)

en: list only documentation files (implies -l)
pl: wyświetl tylko pliki dokumentacji (dotyczy -l)

en: list package dependencies
pl: wypisz zależności pakietu

en: list the tags that can be used in a query format
pl: wypisz etykiety własności, o które można zapytać

en: logging into %s as %s, pw %s
pl: logowanie do %s jako %s, hasło %s

en: looking for packages to download
pl: szukanie pakietów do ściągnięcia

en: lookup I18N strings in specfile catalog
pl: wyszukaj wpisy I18N w katalogu speca

en: make sure a valid database exists
pl: upewnij się, że poprawna baza istnieje

en: malformed %%include statement
pl: błednie sformatowany wpis %%include

en: missing    %s
pl: brak    %s

en: missing ':' at %s:%d
pl: brak ':' przy %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
pl: brak architektury dla %s przy %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
pl: brak nazwy architektury przy %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
pl: brak argumentu dla %s przy %s:%d

en: missing name in %%changelog
pl: brak nazwiska w %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
pl: brak drugiego ':' przy %s:%d

en: missing { after %
pl: brak { po %

en: missing } after %{
pl: brak } po %{

en: net shared
pl: udostępniony w sieci

en: no arguments given for query
pl: nie podano argumentów dla trybu zapytań

en: no arguments given for verify
pl: nie podano argumentów dla sprawdzania

en: no copyright!
pl: brak praw autorskich!

en: no dbpath has been set
pl: ścieżka bazy danych nie została podana

en: no description in %%changelog
pl: brak opisu w %%changelog

en: no package provides %s
pl: żaden pakiet nie udostępnia %s

en: no package requires %s
pl: żaden pakiet nie wymaga %s

en: no package triggers %s
pl: żaden pakiet nie zahacza %s

en: no packages files given for rebuild
pl: nie podano nazw pakietów do przebudowania

en: no packages given for install
pl: nie podano nazw plików do zainstalowania

en: no packages given for signature check
pl: nie podano nazwy pakietu do sprawdzenia sygnatury

en: no packages given for signing
pl: nie podano nazwy pakietu do podpisania

en: no packages given for uninstall
pl: nie podano nazw plików do usunięcia

en: no spec files given for build
pl: nie podano nazw plików spec do budowania

en: no tar files given for build
pl: nie podano nazw plików tar do budowania

en: normal
pl: normalny

en: not installed
pl: niezainstalowany

en: old format database is present; use --rebuilddb to generate a new format database
pl: baza danych jest w starym formacie; użyj --rebuilddb aby wygenerować bazę  w nowym formacie

en: old format source packages cannot be queried
pl: pakiety w starym formacie nie mogą być odpytywane

en: old style binary package
pl: stary styl pakietu binarnego

en: old style source package -- I'll do my best
pl: stary styl pakietu źródłowego -- Zrobię co w mojej mocy

en: oldrpmdbGetPackageInfo failed &olddb = %p olddb.packages = %p
pl: Wykonanie oldrpmdbGetPackageInfo nie powiodło się &olddb = %p olddb.packages = %p

en: one type of query/verify may be performed at a time
pl: tylko jeden typ odpytywania/sprawdzania można wykonać na raz

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
pl: tylko instalację, uaktualnienie i usuwanie źródeł można wymusić

en: only one major mode may be specified
pl: tylko jeden główny tryb pracy może być podany

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
pl: nie można jednocześnie użyć --excludedocs i --includedocs

en: only one of --prefix or --relocate may be used
pl: nie można jednocześnie użyć --prefix i --relocate

en: only packages with major numbers <= 3 are supported by this version of RPM
pl: tylko pakiety z numerem głównym <= 3 są obsługiwane przez tą wersję RPM'a

en: open of %s failed: %s
pl: otwarcie %s nie powiodło się

en: opening database mode 0x%x in %s
pl: otwiernie bazę danych w trybie 0x%x w %s

en: opening new database
pl: otwieranie nowej bazy danych

en: opening old database
pl: otwieranie starej bazy danych

en: override build architecture
pl: wymuś architekturę

en: override build operating system
pl: wymuś rodzaj systemu operacyjnego

en: override build root
pl: wymuś build root

en: override target platform
pl: wymuś platformę docelową

en: package %s conflicts: %s
pl: pakiet %s jest w konflikcie: %s

en: package %s is not installed
pl: pakiet %s nie jest zainstalowany

en: package %s is not relocateable
pl: pakiet %s nie jest przesuwalny

en: package %s not found in %s
pl: pakiet %s nie znaleziony w %s

en: package %s not listed in %s
pl: pakiet %s nie jest wymieniony w %s

en: package %s require not satisfied: %s
pl: zależności pakietu %s nie zostały spełnione: %s

en: package %s-%s-%s (which is newer then %s-%s-%s) is already installed
pl: pakiet %s-%s-%s (który jest nowszy niż %s-%s-%s) jest już zainstalowany

en: package %s-%s-%s is already installed
pl: pakiet %s-%s-%s jest już zainstalowany

en: package %s-%s-%s is for a different architecture
pl: pakiet %s-%s-%s zbudowano dla innej architektury

en: package %s-%s-%s is for a different operating system
pl: pakiet %s-%s-%s zbudowano dla innego systemu operacyjnego

en: package has neither file owner or id lists
pl: pakiet nie ma ani właściciela pliku ani list id

en: package has no files
pl: pakiet nie ma plików

en: package has no group
pl: pakiet nie ma grupy

en: package has no name
pl: pakiet nie ma nazwy

en: package is a version one package!
pl: ten pakiet jest pakietem w wersji jeden!

en: package lacks both group name and id lists (this should never happen)
pl: pakiet nie specyfikuje ani nazwy grupy ani list id (to nie powinno się zdarzyć)

en: package lacks both user name and id lists (this should never happen)
pl: pakiet nie specyfikuje ani nazwy użytkownika ani list id (to nie powinno się zdarzyć)

en: package not found in database
pl: nie znaleziono pakietu w bazie danych

en: package record number: %d
pl: numer rekordu pakietu: %d

en: package: %s-%s-%s files test = %d
pl: pakiet: %s-%s-%s test plików = %d

en: parse error in expression
pl: błąd interpretacji wyrażenia

en: path %s is not relocateable for package %s-%s-%s
pl: nie można użyć ścieżki %s przy przesuwaniu pakietu %s-%s-%s

en: pgp failed
pl: pgp nie powiodło się

en: pgp failed to write signature
pl: zapisanie sygnatury przez pgp nie powiodło się

en: pgp not found:
pl: nie znaleziono pgp:

en: port number of ftp server (or proxy)
pl: numer portu serwera ftp (lub proksy)

en: port number of http server (or proxy)
pl: numer portu serwera http (albo proksy)

en: prep (unpack sources and apply patches)
pl: preparuj (rozpakuj źródła i nałóż łaty)

en: print hash marks as package installs (good with -v)
pl: wyświetlaj znaki hash przy instalacji (fajne z -v)

en: print percentages as package installs
pl: wyświetlaj stan instalacji w procentach

en: print the various [un]install scripts
pl: wyświetl skrypty [de]instalacyjne

en: print the version of rpm being used
pl: wyświetl wersję używanego rpm-a

en: print this message
pl: wyświetl ten tekst

en: pulling %s from database
pl: wyciągam %s z bazy danych

en: query (uninstalled) package <packagefile>
pl: odpytaj (niezainstalowany) pakiet <nazwa pakietu>

en: query a package file
pl: odpytywanie pakietu

en: query a spec file
pl: odpytywanie pliku spec

en: query all packages
pl: odpytuj wszystkie pakiety

en: query mode
pl: tryb odpytywania

en: query of %s failed
pl: odpytywanie %s nie powiodło się

en: query of specfile %s failed, can't parse
pl: odpytywanie pliku spec %s nie powiodło się, nie można interpretować

en: query package owning <file>
pl: zapytaj do jakiego pakietu należy <plik>

en: query package owning file
pl: sprawdzanie do jakiego pakietu należy plik

en: query packages in group
pl: odpytywanie pakietów w grupie

en: query packages triggered by <pkg>
pl: odpytaj pakiety zahaczane przez <pakiet>

en: query packages which provide <cap> capability
pl: odszukaj pakiety udostępniające zasób <zas>

en: query packages which require <cap> capability
pl: odszukaj pakiety wymagające zasobu <zas>

en: query the pacakges triggered by the package
pl: odpytywanie pakietów zahaczanych przez pakiet

en: query the packages which provide a capability
pl: odpytywanie pakietów udostępniających zasób

en: query the packages which require a capability
pl: odpytywanie pakietów wymagających zasobu

en: read failed: %s (%d)
pl: odczyt nie powiódł się: %s (%d)

en: readRPM: %s is not an RPM package
pl: readRPM: %s nie jest pakietem RPM

en: readRPM: open %s: %s
pl: readRPM: otwieranie %s: %s

en: readRPM: read %s: %s
pl: readRPM: czytanie %s: %s

en: readRPM: reading header from %s
pl: readRPM: czytanie nagłówka z %s

en: rebuild database from existing database
pl: przebuduj istniejącą bazę

en: rebuilding database in rootdir %s
pl: odbudowywuję bazę danych w rootdir %s

en: record %d could not be read
pl: nie można odczytać rekordu %d

en: record number %d in database is bad -- skipping it
pl: rekord numer %d w bazie danych jest błędny -- rekord pominięto

en: record number %u
pl: rekord numer %u

en: reinstall if the package is already present
pl: przeinstaluj jeśli pakiet jest już zainstalowany

en: relocate files even though the package doesn't allow it
pl: przesuń pliki nawet gdy pakiet na to nie pozwala

en: relocate files from <oldpath> to <newpath>
pl: przesuń pliki z drzewa <stara-ścieżka> do drzewa <nowa-ścieżka>

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
pl: przesuń pliki pakietu do drzewa <katalog>, jeśli jest przesuwalny

en: relocating %s to %s
pl: przesuwanie %s do %s

en: relocations must begin with a /
pl: drzewa przesunięć muszą zaczynać sie od /

en: relocations must contain a =
pl: specyfikacja przesunięcia musi zawierać =

en: relocations must have a / following the =
pl: specyfikacja przesunięcia musi zawierać / po =

en: removal of %s failed: %s
pl: skasowanie %s nie powiodło się: %s

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
pl: usuń wszystkie pakiety, które spełniają wzorzec <pakiet> (zazwyczaj wyświetlany jest błąd gdy <pakiet> opisuje wiele pakietów)

en: remove build tree when done
pl: usuń budowane drzewo po skończeniu

en: remove sources and spec file
pl: usuń plik spec i źródła

en: remove sources and spec file when done
pl: usuń źródła i plik spec po skończeniu

en: remove sources when done
pl: usuń źródła po zakończeniu

en: remove specfile when done
pl: usuń speca po zakończeniu

en: removing conflict index for %s
pl: usuwanie indeksu konfliktów dla %s

en: removing database entry
pl: usuwanie wpisu w bazie

en: removing file index for %s
pl: usuwanie indeksu plików dla %s

en: removing group index
pl: usuwanie indeksu grupy

en: removing name index
pl: usuwanie indeksu nazw

en: removing provides index for %s
pl: usuwanie indeksu udostępnianych zasobów dla %s

en: removing requiredby index for %s
pl: usuwanie indeksu zależności dla %s

en: removing these packages would break dependencies:
pl: usunięcie tych pakietów zerwie zależności:

en: removing trigger index for %s
pl: usuwanie indeksu trigger dla %s

en: rename of %s to %s failed: %s
pl: zmiana nazwy z %s na %s nie powiodła sie: %s

en: renaming %s to %s
pl: zmiana nazwy %s na %s

en: replaced
pl: zastąpiony

en: replaces files in %s with files from %s to recover
pl: naprawcze zastępowanie plików w %s plikami z %s

en: retrieved %d packages
pl: ściągnięto %d pakietów

en: rmdir of %s failed: %s
pl: skasowanie katalogu %s nie powiodło się

en: rpmQuery: rpmdbOpen() failed
pl: rpmQuery: rpmdbOpen() nie powiodło się

en: rpmVerify: rpmdbOpen() failed
pl: rpmVerify: rpmdbOpen() nie powiodło się

en: rpmconvert 1.0 - converting database in /var/lib/rpm
pl: rpmconvert 1.0 - konwersja bazy w /var/lib/rpm

en: rpmconvert: no arguments expected
pl: rpmconvert nie wymaga argumentów

en: running postuninstall script (if any)
pl: uruchamianie skryptu postinstalacyjnego (jeŚli istnieje)

en: running preinstall script (if any)
pl: uruchamianie skryptu preinstall (jeśli istnieje)

en: searching for package %s
pl: poszukiwanie pakietu %s

en: send stdout to <cmd>
pl: przekaż standartowe wyjście do <komenda>

en: set the file owner and group to those in the package database using the same package specification options as -q
pl: ustaw właściciela i grupę takie jak zapisano w bazie pakietów (używa tych samych opcji co -q)

en: set the file permissions to those in the package database using the same package specification options as -q
pl: ustaw prawa dostępu takie jak zapisano w bazie pakietów (używa tych samych opcji co -q)

en: set the time check to <secs> seconds (0 disables)
pl: ustaw sprawdzanie czasu do ilości <sekund> (0 wyłącza)

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
pl: skrócona wersja kombinacji --replacepkgs --replacefiles

en: show all verifiable information for each file (must be used with -l, -c, or -d)
pl: pokaż wszystkie informacje o każdym pliku (musi być użyte z -l, -c lub -d)

en: show file states (implies -l)
pl: pokaż statusy plików (dotyczy -l)

en: show the trigger scripts contained in the package
pl: wyświetl trigger skrypty zawarte w pakiecie

en: sign a package (discard current signature)
pl: podpisz pakiet (porzuć bierzącą sygnaturę)

en: sigsize         : %d
pl: rozmiar sygnat. : %d

en: skip any GPG signatures
pl: pomiń wszelkie sygnatury GPG

en: skip any MD5 signatures
pl: pomiń wszelkie sygnatury MD5

en: skip any PGP signatures
pl: pomiń wszelkie sygnatury PGP

en: skip files in path <path>
pl: pomiń pliki leżące w <ścieżce>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
pl: przejdź od razu do podanego etapu (tylko dla c,i)

en: skipping %s - transfer failed - %s
pl: %s pomijany - transmisja %s nie powiodła się

en: source package contains no .spec file
pl: pakiet źródłowy nie zawiera pliku .spec

en: source package expected, binary found
pl: spodziewany pakiet źródłowy a nie binarny

en: sources in: %s
pl: źródła w: %s

en: spec file in: %s
pl: plik spec w: %s

en: stopping install as we're running --test
pl: przebieg testowy - instalacja zatrzymana

en: syntax error in expression
pl: błąd składni w wyrażeniu

en: temporary database %s already exists
pl: tymczasowa baza danych %s już istnieje

en: types must match
pl: typy muszą się zgadzać

en: unable to read the signature
pl: nie można odczytać sygnatury

en: undefined identifier
pl: nieznany identyfikator

en: unexpected ]
pl: nie spodziewany ]

en: unexpected arguments to --querytags
pl: nieoczekiwane argumenty dla --querytags

en: unexpected query flags
pl: błędna konstrukcja argumentów odpytywania

en: unexpected query format
pl: błędna konstrukcja argumentów odpytywania

en: unexpected query source
pl: błędna konstrukcja argumentów odpytywania

en: unexpected }
pl: nie spodziewany }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s-%s-%s
pl: wystąpił nieznany błąd %d w trakcie manipulowania pakietem %s-%s-%s

en: unknown tag
pl: nieznana etykieta

en: unmatched (
pl: niesparowane (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
pl: rozpakowanie archiwum nie powiodło się %s%s: %s

en: update the database, but do not modify the filesystem
pl: odśwież bazę, ale nie modyfikuj systemu plików

en: upgrade package (same options as --install, plus)
pl: uaktualnij pakiet (te same opcje jak --install, plus)

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
pl: uaktualnij do starej wersji (--force robi to samo automatycznie podczas uaktualniania)

en: url port must be a number
pl: port musi być liczbą

en: usage:
pl: użycie:

en: usage: rpm {--help}
pl: Użycie: rpm {--help}

en: use <dir> as the build root
pl: użyj <katalog> jako korzeń budowanego drzewa

en: use <dir> as the directory for the database
pl: użyj <katalog> jako katalogu bazy pakietów

en: use <dir> as the top level directory
pl: użyj <katalogu> jako katalogu najwyższego poziomu

en: use <file> instead of /etc/rpmrc and $HOME/.rpmrc
pl: użyj <plik> zamiast /etc/rpmrc i $HOME/.rpmrc

en: use <qfmt> as the header format (implies -i)
pl: użyj <format zapytania> jako formatu nagłówka (dotyczy -i)

en: use the following query format
pl: użyj następującego formatu zapytania

en: user %s does not exist - using root
pl: użytkownik %s nie istnieje - użyto konta root

en: verify a package installation using the same same package specification options as -q
pl: sprawdź stan pakietu (używa tych samych opcji co -q)

en: verify package signature
pl: sprawdź sygnaturę pakietu

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: warning: %s created as %s
pl: ostrzeżenie: %s utworzony jako %s

en: warning: %s saved as %s
pl: ostrzeżenie: %s zapisany jako %s

en: will remove files test = %d
pl: usunie pliki test = %d

en: { expected after : in expression
pl: spodziewany { po : w wyrażeniu

en: { expected after ? in expression
pl: spodziewany { po ? w wyrażeniu

en: | expected at end of expression
pl: spodziewany | na końcu wyrażenia

en: } expected in expression
pl: spodziewany } w wyrażeniu
